Kuo pavojingas sausas oras kambaryje ir kaip su juo kovoti?

  • Kuo pavojingas sausas oras kambaryje ir kaip su juo kovoti?

    Sausas oras kambaryje gali būti ne tik slogus, bet ir potencialiai pavojingas sveikatai.

    Nepakankamas drėgmės lygis gali sukelti įvairius negalavimus: nuo sausų akių ir odos iki rimtų kvėpavimo takų problemų. Ypač problematiškas sausas oras tampa i žiemą, kai naudojami šildymo prietaisai, kurie paprastai dar labiau džiovina orą. Tačiau net ir vasarą klimato kontrolės sistema, tokia kaip kondicionierius, gali sumažinti drėgmės lygį patalpose.

    Sauso oro atsiradimo priežastys: kokios jos?

    Dažniausiai per didelį kambario sausumą sukelia šie veiksniai:

    1. Šildymo sistemos. Šaltaisiais mėnesiais aktyviai veikiantys šildymo įrenginiai žymiai sumažina oro drėgmę.
    2. Oro kondicionieriai. Vėsindami patalpą, jie pašalina drėgmę iš oro.
    3. Oro sąlygos. Sausas ir šaltas oras už lango gali sumažinti drėgmę patalpoje, ypač jei yra dažnas natūralus vėdinimas.
    4. Tam tikrų buitinių prietaisų naudojimas. Kai kurie prietaisai, pavyzdžiui, elektriniai šildytuvai ar virtuvės gartraukiai, gali sukelti oro sausumą.

    Sauso patalpų oro priežastys yra įvairios ir gali būti derinamos. Todėl labai svarbu reguliariai stebėti drėgmės lygį ir pasirūpinti jo normalizavimu. Geografinė padėtis taip pat turi įtakos drėgmės lygiui namuose. Jei gyvenate regione, kuriame yra mažai drėgmės (pavyzdžiui, kalnuotose ar dykumose), tai taip pat gali būti viena iš pernelyg sauso oro priežasčių.

    Kaip išmatuoti oro drėgmę namuose?

    Paprasčiausias būdas, kuris padės išmatuoti oro drėgmę namuose, yra hidrometras. Elektrinio hidrometro veikimas pagrįstas elektrinės varžos arba medžiagos talpos pasikeitimu, kai jį veikia drėgmė. Tokie prietaisai yra labai tikslūs ir dažnai derinami su termometrais. Drėgmės lygį galite matyti įrenginio ekrane.

    Kodėl sausas oras pavojingas?

    Sausas oras ypač kenksmingas vaikams ir kūdikiams. Vaikai dažniau serga kvėpavimo takų ligomis ir kosuliu. Todėl tėvai turėtų stebėti drėgmės lygį ne tik vaikų kambaryje, bet ir visame bute. Tai ypač aktualu, jei vaikas kenčia nuo alergijų.

    • Odai ir akims. Sausas oras gali sausinti odą, taip pat sukelti akims diskomfortą ir peršalimo simptomus.
    • Kvėpavimo takams. Sausas oras gali dirginti gerklę, sausinti nosies gleivinę bei padidinti riziką susirgti peršalimu ar kitomis kvėpavimo takų ligomis.
    • Miego kokybei. Sausas oras gali trikdyti miegą, daryti jį paviršutinišku ir sumažinti atsipalaidavimą.
    • Elektronikai. Per sausą orą elektros įrenginiai, ypač tie, kuriuose yra daug plastiko, gali patirti gedimus ar net sugesti.

    Kaip kovoti su sausu oru?

    Yra keletas būdų, kurie padės kovoti su namuose esančiu sausu oru. Keletas populiariausių pateikiami žemiau:

    1. Naudojant oro drėkintuvus. Oro drėkintuvai yra efektyvi priemonė padidinti drėgmės lygį patalpose. Jie gali būti įprastiniai, ultragarsiniai arba gariniai drėkintuvai, priklausomai nuo jūsų poreikių.
    2. Kasdienės priemonės. Drėkinimas nosies druskos tirpalu ar purškikliais gali padėti palaikyti nosies gleivinę drėgną. Taip pat svarbu gerti pakankamai vandens, kad organizmas būtų gerai hidratuotas.
    3. Kvėpavimo takų apsauga. Naudojant oro kondicionierių, būtina reguliariai valyti filtro sistemą, kad nesklistų dulkės ir kitos kenksmingos medžiagos, kurios gali pabloginti orą patalpose.
    4. Reguliuokite temperatūrą. Kad būtų išvengta per didelio orą sausinančio efekto, svarbu reguliuoti temperatūrą patalpose. Šis žingsnis padės išlaikyti tinkamą drėgmės lygį.

    Sausas oras kambaryje gali sukelti įvairių nepatogumų, tačiau tinkamai prižiūrint ir reguliuojant oro sąlygas galima sumažinti jo neigiamus poveikius. Kondicionieriai, oro drėkintuvai ir kasdienės higienos priemonės gali būti naudingos kovoje su sausu oru, jie padės užtikrinti patogią ir sveiką gyvenimo aplinką.

    S1LG-A09FT
    S1HTW-HTWS035IX21D4
    SKU#161597549196319801
    S1LG-AC012BK