Kodėl reikia keisti rekuperatoriaus filtrus?
-
Rekuperatorius – tai specialios paskirties patalpų vėdinimo įrenginys, kuris yra montuojamas vėdinimo įrenginyje.
Šio įrenginio veikimo mechanizmas yra gana paprastas – įrenginys mechaniniu būdu paima iš patalpos orą. Oras keliauja per rekuperatoriuje esantį šilumokaitį, taip sušildamas ir grąžindamas iki 90 % iš patalpų paimtos šilumos. Toks patalpų vėdinimas neiššvaisto patalpų šilumos ir sumažina patalpų šildymo išlaidas.
Kad rekuperacinė sistema veiktų tinkamai ir pildytų gyventojų poreikius būtina du kartus metuose keisti oro filtrus. Laiku pakeisti rekuperatorių filtrai užtikrins geresnę į patalpas patenkančio oro kokybę bei ilgesnį prietaiso tarnavimo laiką.
Rekuperatoriaus oro filtrai
Nesvarbu kokį rekuperatorių įsigysite, nes kiekvienas jų turės du oro filtrus. Abu šie filtrai yra labai svarbūs, todėl verta su jais susipažinti šiek tiek plačiau.
- Tiekiamojo oro filtras. Šio filtro paskirtis – apsaugoti nuo sugadinimo jautrius įrenginio komponentus. Filtras sulaiko lauko ore esančias kenksmingas kietąsias daleles, tokias kaip dulkės, dūmai ar pelenai, taip pat pelėsiai, bakterijos ar virusai. Kuo filtrą rinksitės tankesnį, tuo mažesnes daleles ir kuo didesnį jų kiekį filtras sugebės sulaikyti.
- Šalinamojo oro filtras apsaugo jūsų plaučius ir sveikatą, surinkdamas patalpos dulkes. Kaip žinome - dulkės, šiluma ir drėgmė yra puiki terpė veistis bakterijoms ir grybeliams. Patekusios į rekuperatoriaus vidų dulkės gali pažeisti ventiliatorių guolius arba plonu sluoksniu nusėsti ant šilumokaičio plokštelių. Blogiausiu atveju įrenginys nustos veikęs, o geriausiu atveju neatsitiks nieko arba negrįžtamai bus sumažintas įrenginio šiluminis efektyvumas, todėl šalinamąjį oro filtrą laiku pakeisti yra būtina.
Kada jau laikas keisti rekuperatoriaus oro filtrus?
Filtrus rekomenduojama keisti bent du kartus metuose, tačiau juos prižiūrėti reguliariai reikia kas 3 – 6 mėnesius, nes tik taip bus palaikomas tinkamas oro srautas ir mažinamas energijos suvartojimas.
Požymiai kada jau reikia keisti rekuperatoriaus oro filtrus:
- Padidėjęs energijos suvartojimas arba filtro terpė pilnai padengta dulkėmis. Jeigu filtro terpė padengta dulkėmis kartais užtenka tik ją išvalyti.
- Prietaiso indikatoriaus įspėjamieji pranešimai apie oro filtro užteršimą. Filtrus keisti rekomenduojama atsižvelgiant į aplinką, kurioje gyvenate bei kaip dažnai yra naudojamas rekuperatorius.
Prieš keičiant filtrus reikėtų rekuperatorių išjungti, taip apsaugant jį nuo dulkių ir kitų nepageidaujamų daiktų patekimo į vidų. Taip pat prieš atliekant keitimo darbus rekomenduojama išvalyti ir filtro tvirtinimo sekciją.
Originalių rekuperatoriaus filtrų išsirinkimas
Kaip ir pačių rekuperatorių, taip ir jų filtrų pasirinkimas yra gana gausus. Norime pasidalinti faktais, kodėl svarbu rinktis originalius filtrus.
- Kiekvieno gamintojo tikslas - gaminamus originalius filtrus pritaikyti prie rekuperatoriaus konstrukcijos. Tik įsigiję tokį filtrą užtikrinsite įrenginio maksimalų sandarumą, kuris padės orui patenkančiam į patalpas neužsiteršti.
- Keisdami rekuperatoriaus filtrus originaliais prisidėsite prie įrenginio tausojimo, o pakeitę į neoriginalius rizikuosite pažeisti kitas prietaiso dalis.
- Rekuperatoriai kaip ir dauguma kitų įrenginių turi gamintojo garantiją. Tačiau garantija galios, tik tuo atveju, jeigu naudosite originalius filtrus. Taip gamintojas užsitikrina, kad įvykę gedimai yra dėl jo kaltės, o ne neteisingo prietaiso ir jo dalių naudojimo.
- Įsigydami originalius filtrus būsite tikri, kad gausite testais patvirtintą ir ISO sertifikuotą filtravimo klasę bei aukštą medžiagų kokybę atitinkančius filtrus.
- Tik įsigiję originalius rekuperatoriaus filtrus galėsite būti ramūs, kad įrenginys veiks maksimaliai efektyviai.