Kaip pasirinkti katilą?

Kaip pasirinkti katilą?

Statote naują namą? O gal renovuojate esamą būstą? Tuomet būsite priversti spręsti problemą dėl šildymo būdo ir svarstysite įvairias alternatyvas. Renkantis katilą pirmiausia reikia nuspręsti...

Statote naują namą? O gal renovuojate jau turimą būstą? Tuomet neabejotinai spręsite problemą dėl šildymo būdo ir svarstysite įvairias alternatyvas. Tobulėjant technologijoms katilo pasirinkimas tampa reikšmingu ir atsakingu procesu. Renkantis katilą, pirmiausia reikia nuspręsti, kuri kuro rūšis priimtiniausia.

Kokią kuro rūšį pasirinkti? Rinkdamiesi kuro rūšį, turite sau atsakyti į tokius klausimus:

1) Prioritetas teikiamas komfortui ar kainai?

2) Kiek galiu investuoti į šildymo įrangą?

Jei jums svarbiausia komfortas, tuomet tinkami variantai: dujos, skystasis kuras, granulės. Šildantis šiomis kuro rūšimis galėsite nesunkiai kontroliuoti temperatūrą namuose. Šių kuro rūšių katilų priežiūra reikalauja mažų laiko sąnaudų. Pavyzdžiui, šildydamiesi granulėmis katilą kuru turėsite papildyti kas 3–7 dienas, o dujinio ar skystojo katilo priežiūra – vienas malonumas, kadangi jūsų dėmesio pareikalaus ženkliai rečiau. Tačiau jei prioritetą teikiate kainai, neabejotinai pigiausias yra kietasis kuras. Bet šiuo atveju komforto bus mažai, nes toks katilas reikalaus nuolatinės priežiūros – pakurti šaltuoju metų laiku jį reikės 2–3 kartus per parą.

Šiek tiek komforto suteikiantis sprendimas – akumuliacinių talpų įrengimas. Tai suteiktų galimybę kūrenimo dažnumą sumažinti maždaug iki vieno karto per porą parų. Nepamirškite atsižvelgti į tai, kad nebrangi šildymo įranga tikrai negarantuoja mažų išlaidų šildymui. Pavyzdžiui, įsirengti elektrinį šildymą yra vienas pigiausių variantų, tačiau vidutinės išlaidos šildymui bei karšto vandens ruošimui ištisus metus yra bene didžiausios. Tuo tarpu kokybiškai įsirengti kietojo kuro katilą nėra taip jau pigu, tačiau investicijos šildymui šaltuoju metų laiku bei karšto vandens ruošimas ištisus metus bus mažiausios.

Rinkdamiesi kurą įvertinkite ir tai, kad kietasis kuras reikalauja papildomų laiko sąnaudų bei papildomų patalpų: turite skirti laiko malkoms ar granulėms pasiruošti ir patalpas joms sandėliuoti. Katilo pasirinkimui įtakos turi ne tik kuro rūšis, komforto lygmuo, tačiau ir tokie kriterijai kaip reikalinga galia, naudingumo koeficientas, norimas apšildyti plotas, patalpa katilui pastatyti, karšto vandens poreikis ir kt. Todėl tikslinga aptarti atskirų katilų rūšių pasirinkimo ypatumus.